O nás

Horolezecká stěna Vsetín? Horolezecká stěna ve škole Luh? Škola Luh Vsetín? Tělocvična s horolezeckou stěnou? – Ano, na Vsetíně je pěkná horolezecká stěna, kde si můžete potrénovat lezení bez ohledu na počasí!

Stručně o našem týmu:

Jsme skupina horolezců, která se už skoro dvě dekády dobrovolně stará o přípravu dětí a mládeže pro horolezectví. K tomu nám slouží horolezecká stěna v tělocvičně školy Luh ve Vsetíně.

Pro školní rok 2023 / 2024 se k původnímu osazenstvu (ve složení Ondra, Roman, Michal, Houba, Houbofka a Sam) přihlásil ještě Kuba, který letos posílí úterní tréninky. S ohledem na čas všech zúčastněných se budeme snažit zajistit plynulý běh dvou tréninků týdně (začátečníci a pokročilí).

Ondra, Roman a Kuba se starají o tréninky v úterý odpoledne, kde začínající lezce učí základy bezpečnosti, jištění a lezení na umělé stěně.

Houba, Houbofka a Michal vedou tréninky ve čtvrtek odpoledne, kde se po zvládnutí základních principů zaměří na techniku lezení a zvýšení výkonnosti ve sportovním lezení. Dále organizují lezení veřejnosti v neděli odpoledne a řeší případné soukromé lekce začínajících lezců, nebo lezců, kteří chtějí poradit se zlepšením techniky a výkonnosti.

Sam organizuje lezení pro veřejnost ve čtvrtek večer.

Ondra se navíc jako zástupce školy stará o základní fungování stěny, zajištění revizí atd.